Geoblog.pl    orion    Podróże    Inne spojrzenie na Nepal    wieczor z moja rodzinka

wieczor z moja rodzinka

Nepal
Nepal, Chitwan

życie tutaj płynie zupełnie inaczej niż u mnie w warszawie. bez pospiechu, stresu. najważniejsza jest rodzina. a nie praca, własne ambicje czy pasje.

po pracy mój gospodarz wjeżdża motocyklem do domu, przebiera się i ok 20 zasiada do dal bhatu. je w towarzystwie swojej rodziny. na środku stołu siedzi 2 letni syn i gra na bębenku podśpiewując. po skończonym posiłku młodsza córka przynosi tamburyn. cała rodzina (poza mamą, która w tym czasie pilnie pucuje -jak nie garnki, to stół) zabiera się za muzykowanie. jest b. dużo śmiechu.

w nepalu dużo czasu spędza się ze sobą. dorośli grają w gry planszowe, dziewczynki skaczą na skakance lub grają w gumę a chłopcy w szklane kulki lub piłkę. nawet książki czytają wspólnie na głos (odbywa się to np. codziennie u mnie w domu w salonie. przychodzą dzieci sąsiadów i czytają wspólnie książki lub odrabiają lekcje)

tylko ja od czasu do czasu uciekam do pokoju by chwile pobyć sama. tylko chwile bo zaraz, któreś z dzieciaków wpada zapytać o coś, pogadać, poszperać w moich rzeczach z większym lub mniejszym dla nich uszczerbkiem.

Marlboro
Marlboro - 2012-10-09 19:04
:-D

mal
mal - 2012-10-10 13:38
dopiero dobrałam się do bloga :) opowieść intryguje. w jakim języku rozmawiasz z rodzinką, dzieciakami, ludźmi na ulicy? ile czasu dziennie spędzasz w szpitalu? jaki jest klimat (pogoda) w Nepalu? zazdroszczę tak egzotycznej wyprawy i z niecierpliwością czekam na zdjęcia :D

orion
orion - 2012-10-10 16:39
Hello ze wszystkimi dogaduje sie po angielsku. W pracy jestem 6 godzin co nie jest pelna zmiana ale tak mamy. A co do pogody to jest tu niemilosiernie goraco ja dla mnie ;o) buziaki

orion
Katarzyna